Головна » Статті » Cтатті |
25-26 березня 2016 року на базі КЗ «Черкаський обласний Центр роботи з обдарованими дітьми Черкаської обласної ради» відбулася дводенна Всеукраїнська історико-краєзнавча конференція «Державотворчі процеси в Україні: через віки у ХХІ століття». Конференція організована управлінням освіти і науки облдержадміністрації та Черкаським обласним Центром туризму, краєзнавства і екскурсії учнівської молоді Черкаської обласної ради (далі – ЧОЦТКЕУМ ЧОР) за сприяння Українського державного центру туризму і краєзнавства учнівської молоді. «Тільки тим історія належить, хто сьогодні бореться й живе», - ці слова Василя Симоненка стали головним епіграфом проведення конференції, адже ключовими її завданнями є здобуття учасниками знань про історичні події і факти, політичних, військових і духовних діячів державотворення на землях сучасної України, пошук шляхів подолання теперішніх проблем щодо зміцнення Української державності.
Відкриваючи урочисту частину конференції, Олександра Фігура, директор ЧОЦТКЕУМ ЧОР, відзначила згуртованість пошуковців всієї України, які з’їхалися з різних областей. Перший заступник голови облдержадміністрації Віталій Коваль відзначив важливість роботи пошуковців у світлі незаангажованого переосмислення та вивчення української державності: «У ці роки для нас з’явилася можливість вивчати ті сторінки історії, ті постаті державотворчих процесів, які протягом багатьох років подавалися по-іншому. Сила української нації полягає у тому, що ми розуміємо, що живемо на своїй Богом даній землі». - Переконаний, що історія повторюється: нас можна завоювати територіально, але неможливо скорити духовно. Ми маємо право на свою державу, - наголосив Віталій Володимирович. Заступник начальника управління освіти і науки облдержадміністрації Оксана Сімушіна, вітаючи учасників конференції і, зокрема, гостей Черкащини, висловила сподівання, що відвідавши землю Богдана і Тараса вони будуть приїжджати сюди знову, адже тут завжди знайдуть друзів, однодумців, патріотів України, з якими буде цікаво обмінятися новими знаннями, досвідом дослідницько-пошукової роботи. Запрошені поважні гості Наталія Савченко, директор Українського державного центру туризму і краєзнавства учнівської молоді, Василь Мельниченко, голова Черкаської обласної організації спілки краєзнавців України, кандидат історичних наук, професор кафедри археології та спеціальних галузей історичної науки Навчально-наукового інституту історії і філософії Черкаського національного університету ім. Богдана Хмельницького приєдналися до привітань на адресу учасників конференції та побажали їм плідної роботи. Яскравим акордом урочистості стали виступи юних дарувань Черкащини. У рамках пленарного засідання з темою „Місце та роль краєзнавчих конференцій в системі краєзнавчо-дослідницької роботи навчальних закладів України”. Завдання Всеукраїнської історико-краєзнавчої конференції учнівської молоді „Державотворчі процеси в Україні: через віки у ХХІ століття” виступив заступник директора Українського державного центру туризму і краєзнавства учнівської молоді, член Правління На секційних засідання юні пошуковці обговорили державотворчі процеси на території сучасної України, особливості боротьби українців проти поневолення і національно-визвольні рухи. Розважальною частиною першого дня проведення конференції стала екскурсія пам’ятними місцями міста Черкаси. 26 березня 2016 року у продовження знайомства з Черкащиною учасники І Всеукраїнської історико-краєзнавчої конференції «Державотворчі процеси в Україні: через віки у ХХІ століття» відвідали колиску незламного козацького духу, столицю України середини XVII століття - Чигирин. Дорогою до славного міста краєзнавці поринули у пізнавальну розповідь про Черкаську землю завідувача туристсько-краєзнавчим відділом
У музеї Б. Хмельницького краєзнавці поглибили свої знання про життєвий шлях українського військового, політичного та державного діяча, Гетьмана Війська Запорізького, очільника Гетьманату. У Чигиринському міському парку „Замкова гора” мандрівники вшанували славну пам’ять Богдана Хмельницького покладанням квітів. Як відзначає краєзнавець з Полтавщини: «Чигирин дуже красиве історичне місце. Тут була вже кілька разів, але наче вперше, адже знайшла нових друзів з різних куточків України. Обов’язково приїду наступного року на конференції та відвідаю місця козацької бойової слави». Олена з Миколаївщини відзначила важливість проведення історико-краєзнавчої конференції: «Дана конференція є джерелом пошуку наукових талантів, дає можливість розкритися пошуковцям. Коли ти в Чигирині, то відчуваєш всю велич та значення національної визвольної боротьби. У цьому місці ти відчуваєш глибинний патріотизм та стимул пишатися історією свого народу». - На Черкащині дивовижні краєвиди, привітні люди. Неодмінно розповім батькам та друзям наскільки тут було цікаво. Буду їх запрошувати приїхати сюди ще раз. Коли ходила чигиринськими стежками, то ніби поринала в ті часи, уявляла ті історичні постаті, - ділиться враженнями Вікторія з Київщини. Сподіваємося, що відвідини Черкащини залишать в серцях гостей приємні спогади, а участь в історико-краєзнавчій конференції слугуватиме поштовхом до подальшої роботи пошуковців.
| |
Переглядів: 695 | |
Всього коментарів: 0 | |