Головна » Статті » Cтатті

У Черкасах відбулася ІІ Всеукраїнська історико-краєзнавча конференція учнівської молоді «Державотворчі процеси в Україні: через віки у ХХІ століття»

Відповідно до плану Всеукраїнських і міжнародних організаційно-масових заходів з дітьми та учнівською молоддю на 2017 рік Міністерства освіти і науки України у м. Черкаси 23–25 березня ц.р. була проведена ІІ Всеукраїнська історико-краєзнавча конференція учнівської молоді «Державотворчі процеси в Україні: через віки у ХХІ століття» (далі – конференція). Конференція організована Управлінням освіти і науки Черкаської облдержадміністрації та Черкаським обласним Центром туризму, краєзнавства і екскурсії учнівської молоді Черкаської обласної ради (далі – Центр) за сприяння та підтримки Українського державного центру туризму і краєзнавства учнівської молоді МОН України та Черкаського Національного університету ім. Богдана Хмельницького. Урочисте відкриття конференції відбулося 24 березня ц.р. на базі Черкаського Національного університету імені Богдана Хмельницького.

Участь у зазначеному заході взяли делегації 15 делегацій з областей України та пошуковці з районів і міст Черкащини.

Відкриваючи урочисту частину конференції, директор Центру Олександра Фігура відзначила згуртованість пошуковців всієї України, які з’їхалися з різних областей, наголосила на символічності проведення конференції саме на Черкащині, адже цей край зростив багато синів та дочок, які зробили значний внесок у розбудову державності України.

Заступник начальника управління освіти і науки облдержадміністрації Валентина Ткаченко, вітаючи учасників конференції і, зокрема, гостей Черкащини, висловила сподівання, що відвідавши землю Богдана і Тараса вони будуть приїжджати сюди знову, адже тут завжди знайдуть друзів, однодумців, патріотів України, з якими буде цікаво обмінятися новими знаннями, досвідом краєзнавчо-дослідницької роботи.

На урочистостях були присутні поважні гості: головний спеціаліст відділу позашкільної освіти, виховної роботи та захисту прав дитини Міністерства освіти і науки України Світлана Бут, директор Українського державного центру туризму і краєзнавства учнівської молоді Сергій Неділько, проректор з наукової, інноваційної та міжнародної діяльності Черкаського національного університету ім. Б. Хмельницького Сергій Корновенко приєдналися до привітань на адресу учасників конференції та побажали їм плідної роботи. 

Яскравим акордом урочистості стали виступи творчих колективів ЧНУ «Жива музика» та народного ансамблю танцю «Черкащанка».

У рамках пленарного засідання науковці-історики прочитали лекції з історії становлення Української державності та визвольних змагань українського народу.

Під час роботи чотирьох секцій юні краєзнавці обговорили державотворчі процеси на території сучасної України, особливості боротьби українців проти поневолення та національно-визвольних рухів.

25 березня учасники конференції взяли участь в краєзнавчій експедиції за темами "Історико-краєзнавчі об'єкти Черкащини" та "Дорога до Кобзаря" за маршрутом Черкаси – Мошни – Канів. Цікавою і змістовно насиченою поїздка стала завдяки високому професіоналізму краєзнавця, директора Черкаської районної Станції юних техніків Миколи Якименка, який розповів про історію селища Мошни, ознайомив гостей Черкащини з архітектурним ансамблем 3-х релігій - Спасо-Преображенською церквою.

Учасники відвідали також музей Тараса Шевченка у Мошнах. По завершенню перебування у Мошнах учасники Всеукраїнської конференції передали у фонди музею картину із зображенням Т.Г.Шевченка.

У Каневі учасники конференції вшанували пам’ять Тараса Шевченка, поклали квіти до могили великого українця та відвідали музейний комплекс.

В актовій залі музею Дмитро Омельченко - заступник директора Українського державного центру туризму і краєзнавства учнівської молоді - підбив підсумки конференції та нагородив учасників грамотами Українського державного центру туризму і краєзнавства учнівської молоді.

 

 

Категорія: Cтатті | Додав: Адміністратор (29.03.2017)
Переглядів: 459 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Корисні посилання
Наші контакти
Черкаський обласний Центр туризму, краєзнавства і екскурсій учнівської молоді Черкаської обласної ради
18008, м. Черкаси
вул. Смілянська 100/1а

Графік роботи пн-чт 8.00-17.15, пт 8.00-16.00
обідня перерва 13.00-14.00
(0472) 63-14-89 centrum_turist@ukr.net
Місцерозташування