Головна » Статті » Cтатті

Школа джур козацьких

З 7 по 16 вересня 2016 року в Центральному таборі туристського активу учнів України в с. Осій Іршавського району Закарпатської області відбувся збір активістів дитячо-юнацької військово-патріотичної гри ,,Сокіл” (,,Джура”) – ,,Школа джур козацьких”. Делегація Черкаської області була представлена 6 джурами з 6 районів та міст області: Кам’янського, Черкаського, Шполянського, Смілянського, Звенигородського районів та м. Черкаси.

Програма школи була надзвичайно насичена.

8 вересня делегація відвідала Червоне поле в м. Хуст, де загинули молоді українці, які захищали проголошену 15 березня 1939 року незалежну Карпатську Україну. Тут було проведено урочисте відкриття, де були присутні посадовці Іршавського та Хустського районів.

Наступного дня відбувся захоплюючий похід в передгір’я Карпат. Протягом походу відбулася цікава краєзнавча розповідь, орієнтування на місцевості та ін.

10 вересня навчання продовжилося військово-прикладними видами: перша медична допомога, стрільба з пневматичної зброї, збирання-розбирання АК-74, туристсько-козацька смуга перешкод, топографічна підготовка.

 

11 вересня – неділя в українців завжди день духовний. Тому в цей день всі джури відвідали богослужіння в Свято-Василівському дерев’яному храмі в м. Іршава, а згодом греко-католицький чоловічий монастир Собору Пресвятої Богородиці в урочищі Джублик.

 

12  вересня 2016 року на юних джур чекала захоплююча Теренова гра в урочищі ,,Кам’янка”. Було проведено військово-практичний вишкіл з використанням топографічно-картографічних матеріалів для відпрацювання тактичних дій на місцевості. Юні джури випробували себе як учасники диверсійно-розвідувальних груп в якості розвідників, кулеметників, снайперів, саперів, медичної служби та картографів.

13 вересня 2016 року у школу юних джур завітали представники гірського пошуково-рятувального відділення міста Іршава загону спеціального призначення Державної служби з надзвичайних ситуацій України в Закарпатській області. Діти ознайомилися з сучасною технікою, різноманітними засобами для порятунку та пройшли майстер-класи з використання вогнегасників та навчилися гасити умовну пожежу.

З задоволенням взяли участь джури і в ,,Козацькому гарті”: позмагалися у козацькій забаві ,,Перетягування линви” та звитяжних змаганнях ,,Лава на лаву”.

14 вересня 2016 року в рамках туристсько-спортивного комплексу ,,Козацькими стежками” крім туристсько-спортивної смуги перешкод на юних джур очікував одноденний рейд-похід в урочище ,,Смерековий камінь”.

Під Смерековим каменем на широкій галявині юні джури самостійно провели Козацьке коло, запросивши до участі своїх керівників та старшину. Усі діти проголосили клятву юного джури.

Після походу джури зібралися на вечірню ,,Ватру” –  творчо-мистецьке представлення кожного рою.

15 вересня 2016 року

День розпочався з гутірки ,,Духовне вірування українського народу. Український виховний ідеал. Самовиховання. Виховання свободою”, яку провів для дітей отець Віктор Аврамчук, капелан гри ,,Джура”.

Урочисте закриття Збору активістів Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри ,,Сокіл” (,,Джура”) – Школа джур козацьких відбулося у м. Іршава. Святковою маршовою ходою пройшли джури вулицями міста.

Всі учасники школи отримали дипломи.

Категорія: Cтатті | Додав: Адміністратор (03.11.2016)
Переглядів: 405 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Корисні посилання
Наші контакти
Черкаський обласний Центр туризму, краєзнавства і екскурсій учнівської молоді Черкаської обласної ради
18008, м. Черкаси
вул. Смілянська 100/1а

Графік роботи пн-чт 8.00-17.15, пт 8.00-16.00
обідня перерва 13.00-14.00
(0472) 63-14-89 centrum_turist@ukr.net
Місцерозташування