Головна » Статті » Cтатті

Серця, обпалені війною

27 років тому закінчилася для нас війна в Афганістані, яка тривала майже 10 довгих років. По різному зараз оцінюють події тих років. Різне бачення афганської війни, її наказів і військових операцій тими, хто їх виконував. Для нас це взагалі події, які відбувалися в іншій державі, але учасниками яких були наші родичі, земляки. І тому для них і для нас Афганістан – страшна пам’ять страшної війни, уроки якої мають бути засвоєні нашими політиками.

Немало води збігло з того часу. Потихеньку загоїлись рани, помужніли, стали мудрішими солдати і офіцери. Але пам’ять про далеку Афганську війну жива і стерти події тих часів не можуть ні роки, ні відстані. Тож 11 лютого 2016  року в рамках співпраці Канівського міського центру туризму Канівської міської ради Черкаської області та Комунального закладу «Канівська загальноосвітня санаторна школа-інтернат І-ІІІ ступенів Черкаської обласної ради» проведено вечір-зустріч з воїнами-інтернаціоналістами «Серця, обпалені війною».

На цей вечір зібралися і члени Канівської спілки воїнів-інтернаціоналістів на чолі з головою спілки Анатолієм Сахном, і представники громадської організації «Канівський союз ВДВ» на чолі з Костянтином Анісімовим, і гурт «Шураві» Таращанської спілки воїнів-інтернаціоналістів, учні і педагоги школи-інтернат та Канівського міського центру туризму. Зібралися, щоб вшанувати пам’ять тих, хто поліг в афганських ущелинах, поклонитися тим, хто повернувся з війни, щоб вшанувати українських воїнів та волонтерів, які в нинішній нелегкий для України час відстоюють для нас мир і спокій.

Балан В.О., директор Клубу-музею «Ветеран» розповів учням про історичні події в Афганістані періоду 1979 -1989 років, про бойові шляхи наших земляків, про тяжкі втрати, яких зазнали народи колишнього СРСР в роки афганської війни.  Хвилиною мовчання всі присутні вшанували пам'ять загиблих земляків Павла Корчаки, Олексія Вовка, Миколи Тертичного.

Сахно А.П., голова Канівської спілки воїнів-інтернаціоналістів, депутат Черкаської обласної ради, розповів про діяльність канівських ветеранів-«афганців» в мирний час, про історію створення спілки. З інформацією про спільну волонтерську  діяльність афганців, десантників, прикордонників Канева  виступив Анісімов К.Є., голова ГО «Канівський союз ВДВ».

З теплом в серцях вихованці Канівського міського центру туризму Артем Клименко, Влад Небесний, Аліна Кремер, Арсен Леоновець та учні 3-5 класів школи-інтернат  дарували присутнім свої пісні і танок.

Своєрідним містком до подальшої співпраці стала концертна програма гурту «Шураві». Завдяки їм учні познайомилися з діяльністю Таращанської спілки воїнів-інтернаціоналістів, з трепетом в серцях слухали у виконанні гостей патріотичні пісні.

Присутні на вечорі-зустрічі і діти, й дорослі ще раз переконалися в тому, що хоча покоління воїнів-афганців і пройшло кривавими дорогами афганської війни, залишаючи на них життя і біль утрат, вони навчились цінувати дружбу, порядність, цінувати саме життя, як найбільшу радість. І сьогодні вони, рядові і офіцери, воїни-інтернаціоналісти, прикордонники і десантники,  не втратили вміння дружити, допомагати, співчувати, любити, чесно виконувати свій громадянський обов`язок.

Безмежну вдячність їм за це і низький уклін висловлюють організатори заходу, педагогічні працівники Канівського міського центру туризму та Канівської санаторної школи-інтернат: Тетяна Пономаренко, Сергій Гринець, Сергій Вдовіченко, Тетяна Галаган, Ірина Коваленко та учнівські колективи.

Категорія: Cтатті | Додав: Адміністратор (18.02.2016)
Переглядів: 465 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Корисні посилання
Наші контакти
Черкаський обласний Центр туризму, краєзнавства і екскурсій учнівської молоді Черкаської обласної ради
18008, м. Черкаси
вул. Смілянська 100/1а

Графік роботи пн-чт 8.00-17.15, пт 8.00-16.00
обідня перерва 13.00-14.00
(0472) 63-14-89 centrum_turist@ukr.net
Місцерозташування