Головна » Статті » Cтатті

Обласний семінар-практикум з краєзнавства

13 грудня 2018 року в Черкаському обласному Центрі туризму, краєзнавства і екскурсій учнівської молоді Черкаської обласної ради відбувся обласний семінар-практикум з обміну досвідом щодо проведення польових досліджень, опитування та інтерв’ювання, роботи з архівними та літературними джерелами, відродження та збереження національних традицій, семантики та символіки традиційної народної випічки та підведення підсумків обласного етапу Всеукраїнської краєзнавчої експедиції учнівської молоді «Моя Батьківщина – Україна».

Учасників семінару привітав заступник директора Центру Коханчук В. П.

Методист Центру Турченюк С. П. проаналізувала подані роботи та підвела підсумки обласного етапу Всеукраїнської краєзнавчої експедиції учнівської молоді «Моя Батьківщина – Україна», актуалізувала питання щодо активізації пошукової та дослідницької роботи серед учнівської молоді

На семінарі були презентовані кращі роботи за напрямками: «Географія рідного краю», «Геологічними стежками України» та «Духовна спадщина мого роду».

Першими презентували свою роботу «Залежність рівня води в малих річках ОТГ Іваньки» Красільник Ольга, Перетятько Вікторія, Грабовенко Яна, учениці 10 класу Іваньківської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Іваньківської сільської ради. Юні дослідниці розповіли чому обрали цю тему та яким чином проводили дослідження річок Кищиха та Попівочка, що дізналися в результаті проведеної роботи, поділились досвідом зі збереження навколишнього середовища свого села.

Поділилась досвідом з проведення географічних польових досліджень Іщенко Олена Олександрівна, вчитель географії Іваньківської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Іваньківської сільської ради, яка детально розповіла як вона проводить організацію дослідження зі своїми вихованцями, якими приладами та методами користується. (фото) Практичне завдання з визначення породи дерева не лишило байдужими жодного учасника семінару.

Бєлякова Олена, Поїздник Максим, учні 11 класу, вихованці творчого об’єднання «Дивокрай» Пальмірської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Золотоніської районної ради презентували роботу «Підземні води лівобережжя Дніпра в межах Вознесенської сільської ради», в якій розповіли про проблеми водозабезпечення регіону.

Про проведення проб води з різних джерел водопостачання та їх аналіз на базі хімічного кабінету школи розповіла Василенко Галина Зіновіївна, вчитель хімії та біології Пальмірської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Золотоніської районної ради.

Не лишила байдужими і презентація роботи «Сіль землі» литвинецької» Школьною Юлією та Убамасовим Владиславом, вихованцями туристсько-краєзнавчого клубу «Вік» Литвинецької загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Канівської районної ради. В ході активної архівної і бібліографічної пошуково-дослідницької роботи та документальних матеріалів, разом зі своїм керівником Баранником Володимиром Васильовичем, автори розшукали спадкоємців головних героїв С. І. Казнадія (праправнука священника Ф. Д. Янковського) та Т. Ф. Басистої (правнучки священника І. В. Кремінського).

Як вибрати тему та мету географічного та геологічного польового дослідження, як організувати та провести роботу з дітьми в польових умовах з власного досвіду розповіла Щербак Вікторія Віталіївна, керівник гуртка «Географічне краєзнавство» Канівського міського центру туризму Канівської міської ради.

Про перспективи розвитку кулінарного мистецтва в Черкаській області, його національні традиції та краєзнавчі особливості розповіла Собко Анна Борисівна, завідувач кафедри готельно-ресторанної справи та туризму Східноєвропейського університету економіки і менеджменту, голова асоціації Черкаського осередку Асоціації кулінарів України.

Відродження та збереження національних традицій, використання семантики та символіки традиційної народної випічки відтворили в своєму виступі Манько Аліна Миколаївна, викладач художньої культури, Поліщук Тетяна Григорівна, майстер виробничого навчання та Гончаренко Софія, учениця групи №3 Державного навчального закладу «Черкаське вище професійне училище», провівши майстер-класу з випікання калити.

Несподіваним для учасників семінару виявився і майстер-клас «Сюрприз», проведений Шепетою Світланою Миколаївною, майстром виробничого навчання Державного навчального закладу «Черкаське вище професійне училище» та її вихованкою Запорожець Владиславою, ученицею групи №12 Державного навчального закладу «Черкаське вище професійне училище, під час якого всі бажаючі спробували прикрасити святковий стіл.

Категорія: Cтатті | Додав: Адміністратор (17.12.2018)
Переглядів: 307 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Корисні посилання
Наші контакти
Черкаський обласний Центр туризму, краєзнавства і екскурсій учнівської молоді Черкаської обласної ради
18008, м. Черкаси
вул. Смілянська 100/1а

Графік роботи пн-чт 8.00-17.15, пт 8.00-16.00
обідня перерва 13.00-14.00
(0472) 63-14-89 centrum_turist@ukr.net
Місцерозташування