Головна » Статті » Cтатті

Обласний краєзнавчий семінар-практикум

18-19 жовтня 2016 року у м. Черкаси відбувся обласний краєзнавчий семінар-практикум у якому взяли участь педагогічні працівники навчальних закладів області.

Семінар-практикум відбувся як підготовчий етап до участі у обласному туристсько-краєзнавчому зльоті. З вітальним словом до учасників семінару-практикуму звернулась директор Черкаського обласного Центру туризму, краєзнавства і екскурсій учнівської молоді Олександра Фігура, яка зазначила, що краєзнавство є важливою складовою національно-патріотичного виховання учнівської молоді і, що вузькопрофільним краєзнавством займатись неможливо оскільки під час проведення пошуково-краєзнавчої роботи всі види краєзнавства між собою взаємопов’язані…

Перший день семінару-практикуму було спрямовано на безпосереднє проведення пошукової та дослідницької роботи з різних видів краєзнавства і різних форм роботи з дітьми. Лариса Редька, директор Золотоніського районного будинку дитячої та юнацької творчості запропонувала поринути в обряд українського весілля, де учасники семінару-практикуму мали змогу відчути на собі всі особливості проведення цього дійства, пригадати й відтворити основні елементи та обрядові особливості його  проведення.

На базі Черкаської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №25 Куца Ольга, учитель географії та керівник шкільного геологічного музею презентувала представлену в експозиції колекцію коштовних і декоративних каменів, розповіла історію його створення, особливості проведення геологічних досліджень, а Антоневич Тетяна, керівник гуртків Смілянського Будинку дитячої та юнацької творчості  Смілянської міської ради представила методику дослідження структури та фізико-хімічних властивостей і особливостей об’єктів геологічного походження,  звернула увагу на особливості певних мінералів та гірських порід при їх визначенні.

Керівник шкільного краєзнавчого музею при Черкаській загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів №12 Черкаської міської ради Миронюк Катерина представила роботу шкільного музею та разом з колегами Головко Тетяною та Головком Олександром, учнями школи відтворили давно забутий обряд який називається «Мед та «попразенти» з головними уборами» (1926 року, записаний А. Кримським в с. Михайлівка, Звенигородського району).

 

Литовка Вікторія, завідувач відділу етнографії обласного краєзнавчого музею разом з учасниками семінару здійснила справжню подорож до етнографічної спадщини Черкаського краю, розповіла про види промислів, якими займалися наші земляки у минулому: гончарство, ткацтво, бондарство, ливарство, бджільництво, гутництво, особливості їх дослідження та опису, а також поринула у світ наддніпрянського рушника, його вишивки, символіки, оберегового значення.

 

 

19.10.2016 учасники семінару мали змогу практично попрацювати, використовуючи отримані напередодні знання, а саме: описати етнографічну знахідку та історичний об’єкт, ознайомитись з методикою розбивки розкопу методом «єгипетського трикутника», визначити топографічну прив’язку об’єкта.

Разом з керівником гуртків обласного Центру туризму, краєзнавства і екскурсій учнівської молоді Сечком Сергієм відпрацювали практичні навики постановки та проходження етапів пішохідного туризму. Керівник гуртка Чорна Юлія провела практичне заняття зі спортивного орієнтування, роз’яснила його види та навики роботи з картами.

За круглим столом, який відбувся після семінару, його учасники поділились своїми враженнями та побажаннями до організаторів заходу.

Категорія: Cтатті | Додав: Адміністратор (03.11.2016)
Переглядів: 554 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Корисні посилання
Наші контакти
Черкаський обласний Центр туризму, краєзнавства і екскурсій учнівської молоді Черкаської обласної ради
18008, м. Черкаси
вул. Смілянська 100/1а

Графік роботи пн-чт 8.00-17.15, пт 8.00-16.00
обідня перерва 13.00-14.00
(0472) 63-14-89 centrum_turist@ukr.net
Місцерозташування