Головна » Статті » Cтатті

На обласній учнівській конференції «Моя Батьківщина - Україна» юні пошуковці представили свої наукові роботи

7 грудня 2017 року на базі КЗ "Черкаський обласний центр роботи з обдарованими дітьми Черкаської обласної ради" відбулася обласна учнівська конференція "Моя Батьківщина - Україна", що стала підсумком обласного етапу однойменної Всеукраїнської краєзнавчої експедиції учнівської молоді. Захід організовано Черкаським обласним центром туризму, краєзнавства і екскурсій учнівської молоді.

Безпосередньо перед відкриттям заходу для його учасників відбулися майстер-класи з декоративно-прикладного мистецтва,  а також виставка робіт туристів-пошуковців.

Участь у заході взяли заступник директора з навчально-виховної роботи Українського державного центру туризму і краєзнавства учнівської молоді Дмитро Омельченко; кандидат історичних наук, професор Навчально-наукового інституту історії і філософії Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького, голова правління Черкаської обласної організації Національної спілки краєзнавців України Василь Мельниченко; завідувач науково-методичним відділом КЗ «Черкаський обласний краєзнавчий музей Черкаської обласної ради», член спілки краєзнавців Валентина Нестеренко.

 З вітальним словом до учасників заходу звернулася Олександра Фігура, директор Черкаського обласного центру туризму, краєзнавства і екскурсій учнівської молоді, яка наголосила на важливості проведення пошукових науково-дослідницьких заходів, адже участь у Всеукраїнській краєзнавчій експедиції "Моя Батьківщина - Черкащина" формує у підростаючого покоління інтерес до пізнання національної культури та мистецьких традицій рідного краю.

Звертаючись до присутніх, Дмитро Омельченко відзначив, що проведення конференції слугує меті не тільки поглиблення знань про історичну минувшину рідного краю, але також є чинником об’єднання, консолідації українського суспільства, яке на шляху самоідентифікації самостверджується та розвивається.

Василь Мельниченко відзначив вагому наукову складову представлених робіт: «Такі конференції надзвичайно збагачують учасників, адже вони є своєрідним підсумком походів, експедицій та інших пошукових заходів. Ця робота має наукове осмислення. На таких конференціях формуються навики коректної наукової дискусії».

У рамках презентації своїх доробок учні розповіли про здійснену пошукову роботу щодо вивчення документальних свідчень, проведення різноманітних лабораторних досліджень, виїзду на місця, спілкування з очевидцями подій, співпраці та залучення закладів освіти, інших організацій. Варто відзначити, що окрім наукової, роботи пошуковців мають також і практичне значення.

Хореографічні та вокальні композиції у виконанні зразкової студії «Браво» Черкаського міського ЦДЮТ додали заходу мистецької довершеності, а глядачам – гарного настрою.

Завершився захід нагородженням учасників конференції грамотами Українського державного центру туризму і краєзнавства учнівської молоді та дипломами управління освіти і науки облдержадміністрації. Почесне місію виконали директор з навчально-виховної роботи Українського державного центру туризму і краєзнавства учнівської молоді Дмитро Омельченко та заступник начальника відділу спеціальної, позашкільної освіти та виховної роботи управління освіти і науки облдержадміністрації Тетяна Шевченко.

- Пам’ять примушує шукати відповіді на складні запитання, дає нам уявлення про те, ким ми є і куди йдемо. Тому в своїх роботах ми дослідили історичну спадщину рідного краю, зробили свій внесок у відродження національної пам'яті та відновлення історичної справедливості щодо видатних постатей рідного краю, які мали значний вплив на суспільне життя, брали участь у державотворчих процесах, - розповідають учасники конференції.

Категорія: Cтатті | Додав: Адміністратор (10.12.2017)
Переглядів: 369 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Корисні посилання
Наші контакти
Черкаський обласний Центр туризму, краєзнавства і екскурсій учнівської молоді Черкаської обласної ради
18008, м. Черкаси
вул. Смілянська 100/1а

Графік роботи пн-чт 8.00-17.15, пт 8.00-16.00
обідня перерва 13.00-14.00
(0472) 63-14-89 centrum_turist@ukr.net
Місцерозташування