Головна » Статті » Cтатті

На часі – патріотичне виховання молоді

15-16 листопада на Черкащині відбувся регіональний семінар з національно-патроітичного виховання дітей і учнівської молоді. Окремо на розгляд було винесено питання організації в області (районі, місті) гри «Сокіл» («Джура»).

Участь у семінарі взяли волонтери, виховники, упорядники з виховної патріотичної роботи Вінниччини, Дніпропетровщини, Кіровоградщини, Полтавщини та Черкащини.

Директор Департаменту освіти і науки облдержадміністрації охарактеризував стан справ щодо патріотичного виховання на Черкащині. Валерій Вікторович відзначив, що в області обліковується понад 2000 музейних об’єктів у загальноосвітніх навчальних закладах (музейні кімнати, виставки, експозиції, куточки слави). На Черкащині функціонує 590 гуртків військово-патріотичного спрямування, у яких навчається 8600 учнів. На базі позашкільних навчальних закладів області в 161 гуртку патріотичного спрямування навчається близько 2500 тисяч вихованців. З 1 вересня 2014 року на базі Черкаської ЗОШ № 6 відкрито Козацький ліцей, учнів якого на свято Покрови Пресвятої Богородиці в Чигирині за участі голови облдержадміністрації Юрія Ткаченка було посвячено в козаки. В області діє понад 1000 волонтерських загонів, які опікуються 378 родинами учасників бойових дій АТО, не залишають осторонь ті родини, члени яких постраждали під час Революції Гідності. Школи Черкащини  долучаються до процесу налагодження співпраці та дружніх стосунків з начальними закладами Сходу України. Пріоритетним напрямком роботи освітня області директор Департаменту назвав відродження предмету «Захист Вітчизни», його кадрове та матеріально-технічне забезпечення.

«Сьогодні відбувається підйом самоідентифікації українського народу, його національної свідомості. І ми маємо використати цей час у виховних цілях, щоб наші учні стали справжніми громадянами України, справжніми патріотами. Ми маємо дати державі нове покоління».

Олег Бондарчук, завідуючий відділом патріотичного виховання Українського державного центру туризму і краєзнавства учнівської молоді розповів про історію виникнення, мету, завдання, основні напрямки і стратегію розвитку гри «Джура».

Голова правління Міжнародної благодійної установи «Центр Національного Відродження» Тарас Гребеняк розповів про діяльність Центру, зокрема що стосується співпраці з державними установами, громадськими, молодіжними організаціями у напрямку поширення патріотичного молодіжного руху, організації вишкільної, виховної роботи. Головним завданням назвав піднесення спільними зусиллями рівня  патріотичного виховання молоді на якісно вищий щабель.

Тарас Рондзістий, директор Міжнародної благодійної установи «Центр Національного Відродження» наголосив, що Черкащина, враховуючи її багатий історичний потенціал, має бути прикладом виховання молоді на козацьких традиціях. «Наше завдання – виховати молоде покоління патріотів, щоб вони могли сміливо боротися з ворогом і стверджувати «Я – українець!», - закцентував увагу присутніх Тарас Іванович. Окремо подякував обласній владі Черкащини та Центру туризму, краєзнавства і екскурсій учнівської молоді за співпрацю в організації заходу.

Головний отаман Українського дитячо-юнацького товариства «Січ» Борис Скребцов розповів про ідею козацтва  в історичній традиції, козацьку педагогіку, січове виховання як основу гри «Джура». Також сформулював сучасне бачення козакування, козацького виховання,  козацько-лицарського кодексу честі.

До обговорення винесених питань долучилися Анатолій Журило, завідувач туристсько-краєзнавчого відділу Черкаської СЮТ, керівник туристського краєзнавчого клубу «Альта», Володимир Педько, голова обласного осередку «Пласт – національна скаутська організація України», член об’єднання «Патріотична ініціатива», диякон, голова Черкаського Свято-Троїцького  братства, Віктор Шевчук, вчитель предмету «Захист Вітчизни», отаман Смілянської сотні Українського Вільного Козацтва ім. Василя Бурки.

Протягом роботи семінару в Черкаському обласному центрі роботи з обдарованими дітьми проходила виставка робіт учасників патріотичних конкурсів  обласного центру туризму, краєзнавства і екскурсій учнівської молоді.

16 листопада учасники дводенного семінару відвідали визначні місця Черкаської землі, зокрема, колиску козацького визвольного руху – Чигиринщину.

Категорія: Cтатті | Додав: Адміністратор (17.11.2014)
Переглядів: 546 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Корисні посилання
Наші контакти
Черкаський обласний Центр туризму, краєзнавства і екскурсій учнівської молоді Черкаської обласної ради
18008, м. Черкаси
вул. Смілянська 100/1а

Графік роботи пн-чт 8.00-17.15, пт 8.00-16.00
обідня перерва 13.00-14.00
(0472) 63-14-89 centrum_turist@ukr.net
Місцерозташування