Головна » Статті » Cтатті

Герої не вмирають!

 

Живе лиш той, хто не живе для себе,

Хто для других виборює життя

(Василь Симоненко)

В обласному краєзнавчому музеї підведено підсумки обласного військово-патріотичного конкурсу "Герої не вмирають", присвяченого героям-захисникам незалежної та суверенної України, метою якого є організація національно-патріотичної роботи серед пошукових загонів навчальних закладів Черкащини.

До участі у конкурсі долучилися учнівські колективи загальноосвітніх і позашкільних навчальних закладів із 17 районів та 4 міст області, інтернатних та професійно-технічних навчальних закладів.

Найбільш активно взяли участь у конкурсі навчальні заклади Золотоніського, Кам’янського, Смілянського, Черкаського, Чорнобаївського районів та міст Золотоноша і Сміла. На розгляд конкурсного журі надійшло 48 пошукових робіт. У 40 з них досліджено життєвий та бойовий шлях учасників антитерористичної операції на Сході України, інші 8 робіт – про історію створення та участь Українських Січових стрільців у Першій світовій війні, життєвий шлях видатних діячів Української національно-визвольної революції 1917-1921 років, уродженців  Черкащини – Федора Швеця та Андрія Лівицького, подвиг українських військ в бою під Крутами та Базаром, підпільну діяльність ОУН-УПА на території Чигиринщини під час Другої світової війни та Холодноярський повстанський рух в 1918-1922 роках.

Перед початком виступів юних пошуковців присутні вшанували пам’ять героїв, полеглих за свободу і незалежність України, хвилиною мовчання.

Вітаючи присутніх, заступник голови-керівник апарату облдержадміністрації Віталій Коваль висловив глибоку пошану сучасним героям України – її захисникам, та привітав юних дослідників із важливою справою збереження історичної пам’яті нашої країни: "Велика пошана справжнім сучасним героям. Так сталося, що сьогодні вже два роки, як українська нація тримає виклик. Виклик в першу чергу не показати комусь зовні, сусідам, а показати самим собі, що ми є славна нація, нащадки Святослава Хороброго, Володимира Великого, славних козацьких гетьманів. І ми маємо відстояти в горнилі бою ціною власного життя нашу рідну землю. Нарешті ми повертаємо собі те, що маємо мати по праву – свою історію, власних героїв. Діти, учні, подяка вам, що ви досліджуєте нашу історію, адже ми в праві її знати, ми в праві нею пишатися, і тими героями, які були тоді і тими героями, що нині переконують увесь світ, що ми є велика нація українців".

Також Віталій Володимирович вручив Почесні грамоти обласної державної адміністрації керівникам учнів, роботи яких визнані кращими в обласному військово-патріотичному конкурсі, присвяченому героям-захисникам незалежної та суверенної України, "Герої не вмирають".

У презентаціях своїх робіт учні-пошуківці, які стали переможцями обласного конкурсу, представили історичні дослідження, матеріал для яких черпали з першоджерел – учасників АТО, їхніх рідних, бойових побратимів, друзів. Можливо, саме тому, а ще через власну небайдужість, роботи кожного юного пошуковця полонили свідомість присутніх живими образами сучасної історії України, її сучасних героїв.

Директор Департаменту освіти і науки облдержадміністрації Валерій Данилевський висловив слова подяки захисникам Вітчизни та наголосив на важливості проведення означених конкурсів для вивчення історичного минулого рідного краю та країни: "Хочу щиро й сердечно подякувати присутнім у цьому залі ветеранам цієї неоголошеної війни, які відстояли незалежність нашої держави і зробили все можливе для того, щоб Черкаси не стали прифронтовим містом. Також хочу подякувати педагогічним працівникам, які очолили роботу наших пошуковців; дітям, які провели цю роботу, та їхнім батькам. Мабуть немає жодного історичного документу чи історичного спогаду такого правдивого, як записаний і досліджений відразу після здійснення історичної події. Сьогоднішні дослідження самі правдиві,  самі щирі і самі об’єктивні".

Переможцям конкурсу Валерій Вікторович вручив Дипломи Департаменту освіти і науки облдержадміністрації.

 За результатами роботи конкурсного журі кращими роботами стали: „Ти вічно живий у наших серцях, земляче” (керівник Галат Марина Миколаївна), „Герой України Сергій Олександрович Шаптала” (керівник – Громовий Андрій Анатолійович), „Вірні сини України” (керівник – Жмуд Тетяна Іванівна), „Кращий серед рівних…” (керівник – Константинова Леся Миколаївна ), „Славний син Корсунщини” (керівник – Кріт Олександр Юрійович), „Ігор Момот: жива легенда” (Пономаренко Антоніна Вікторівна), „Перерваний шлях гельмязівського вчителя” (керівник – Раку Юрій Григорович), „Горить свіча і пам’яті сльоза додолу з неї краплями стікає” (керівник – Ткаченко Людмила Петрівна), „Ситник Святослав Веніамінович, борець за незалежну та суверенну Україну” (керівник – Щекань Марина Сергіївна та Погоріла Світлана Олександрівна).

Художньої довершеності заходу додав виступ вокального ансамблю «Сонцеграй» Черкаської спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів імені Т. Г. Шевченка №28

До участі у заході долучилися і ті, про кого юні дослідники писали роботи – учасники АТО: перший заступник начальника Навчального центру Державної прикордонної служби в с. Оршанці полковник Олександр Гаркуша, голова Черкаського союзу учасників АТО Олексій Колісник, старший офіцер Навчального центру Державної прикордонної служби в с. Оршанці Ігор ВолошинСучасні герої привітали пошуковців та подякували за важливу справу.
На завершення заходу на знак вдячності за безкорисливий подвиг діти вручили захисникам квіти.
Проведений захід є чудовим свідченням широкого використання патріотичного виховання у навчальних закладах Черкащини, а що саме приємне – щирої зацікавленості учнів у збереженні ідентичності, історії нашої держави, вшануванні героїв нації!
Категорія: Cтатті | Додав: Адміністратор (20.10.2015)
Переглядів: 751 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Корисні посилання
Наші контакти
Черкаський обласний Центр туризму, краєзнавства і екскурсій учнівської молоді Черкаської обласної ради
18008, м. Черкаси
вул. Смілянська 100/1а

Графік роботи пн-чт 8.00-17.15, пт 8.00-16.00
обідня перерва 13.00-14.00
(0472) 63-14-89 centrum_turist@ukr.net
Місцерозташування