Головна » Статті » Cтатті

Черкащина вітає учасників ІІІ Всеукраїнської конференції «Державотворчі процеси в Україні: через віки у ХХІ століття»

Вже втретє Черкащина зустріла цвіт української молоді, майбутніх істориків і політологів з 14 областей України. Саме для цих унікальних дітей, які присвячують своє життя дослідженню історії рідного краю і зокрема становленню української державності Черкаський обласний Центр туризму, краєзнавства і екскурсій учнівської молоді Черкаської обласної ради, щорічно проводить Всеукраїнську історико-краєзнавчу конференцію учнівської молоді «Державотворчі процеси в Україні: через віки у ХХІ століття». Не дивно, що цей захід організовують саме на землі, яка народила просвітника українського народу – Тараса Шевченка та виростила засновника козацької держави – Богдана Хмельницького. Саме тут братами Чучупаками організована Холодноярська республіка та Юрій Горліс-Горський написав «Біблію» сучасності – роман «Холодний Яр». Учасники конференції не просто приїжджають на Черкащину для захисту своїх наукових досліджень, вони прагнуть наповнитись енергетикою тисячолітньої історії, обмінятись досвідом з однолітками, знайти нові напрями досліджень.

Співорганізаторами цього визначного для сучасності заходу виступають Український державний центр туризму і краєзнавства учнівської молоді, управління освіти і науки Черкаської обласної державної адміністрації та Черкаський Національний університет ім. Б. Хмельницького. Саме завдяки спільним зусиллям освітян для гостей були організовані пішохідні екскурсії містом Черкаси, екскурсія експозиціями Черкаського обласного краєзнавчого музею, вражаючий концерт студентських творчих колективів Черкаського Національного університету ім. Б. Хмельницького та запальні обговорення наукових досліджень з провідними науковцями університету за тематикою: історичні постаті в процесі державотворення на українських землях; культура, як духовна складова пошуку шляхів самоідентифікації українського народу; державотворчі процеси на території сучасної України від найдавніших часів до наших днів; історико-краєзнавчі та природні туристко-рекреаційні об’єкти України, пов’язані з подіями державотворення та історичними постатями.

27 березня учасники ІІІ Всеукраїнської конференції «Державотворчі процеси в Україні: через віки у ХХІ століття» подорожували територією Корсунь-Шевченківського району.

Першою зупинкою на екскурсійному шляху стала Авторська О. А. Захаренка середня загальноосвітня школа у с. Сахнівка Набутівської об’єднаної територіальної громади. Колектив школи на чолі з директором та місцева адміністрація ОТГ радо вітали молодих краєзнавців. Для учасників була проведена екскурсія школою, продемонстровано минулі та сучасні досягнення. Діти з захопленням слухали розповіді про школу та про О. А. Захаренка з вуст дітей, які проводили екскурсію. Кожному учаснику місцеві умільці школи подарували традиційний український оберіг – ляльку-мотанку.

Приємно було чути від представників делегацій про те, що вони давно мріяли відвідати школу відомого педагога О. А. Захаренка і нарешті їхні мрії здійснилися.

Далі учасники конференції відвідали Літературно-меморіальний музей І. С.Нечуя-Левицького у смт Стеблів, працівники якого разом із директором Хаврусем А. С. провели екскурсію, розповівши про І. С. Нечуя-Левицького, його родину, умови життя того часу. Учасники конференції поринули в епоху видатного українського прозаїка, перекладача та письменника. Діти з захопленням слухали екскурсовода та як справжні краєзнавці ставили багато запитань. 

Окрім музею, юним дослідникам продемонстрували місцеві краєвиди на березі р. Рось, де знаходиться сімейне поховання Левицьких. Тут, на території церкви, також знаходиться поховання борцям за незалежну Україну в період революції 1917-1921 років.

Наступним пунктом подорожі стало м. Корсунь-Шевченківський. Тут делегації відвідали історичний музей, музей Корсунь-Шевченківської битви та художню галерею Корсунь-Шевченківського державного історико-культурного заповідника.

В приміщенні художньої галереї відбулося нагородження учасників конференції.

Всі учасники конференції залишилися задоволеними часом проведеним на Черкащині та пообіцяли приїхати ще не один раз.

Сподіваємось, що цьогорічна зустріч принесе свої плоди і в наступний раз Черкаси зустрінуть вже не школярів, а дорослих і впевнених в собі науковців, які присвятять своє життя розбудові незалежної і суверенної України.

Категорія: Cтатті | Додав: Адміністратор (30.03.2018)
Переглядів: 316 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Корисні посилання
Наші контакти
Черкаський обласний Центр туризму, краєзнавства і екскурсій учнівської молоді Черкаської обласної ради
18008, м. Черкаси
вул. Смілянська 100/1а

Графік роботи пн-чт 8.00-17.15, пт 8.00-16.00
обідня перерва 13.00-14.00
(0472) 63-14-89 centrum_turist@ukr.net
Місцерозташування