Головна » Статті » Cтатті

26-29 травня 2019 року в м. Черкаси відбувся обласний етап Всеукраїнського туристсько-краєзнавчого зльоту юних туристів-краєзнавців.

26-29 травня 2019 року в м. Черкаси, в лісовому масиві поблизу магазину «Лісовий», відбувся обласний етап Всеукраїнського туристсько-краєзнавчого зльоту юних туристів-краєзнавців. Участь у зльоті взяли 5 команд: міст Сміла та Канів, Золотоніського, Смілянського та Христинівського районів.

Юні краєзнавці змагались за трьома видами програми:
«Туристсько-краєзнавчий маршрут», «Творчі майстерні» та «Конкурсна програма».
До виду «Конкурсна програма» входило три конкурси:
1. «Візитка команди», в якому команди представляли та популяризували свій край:
І місце – команда «Дивокрай» Пальмірської загальноосвітньої школи
І-ІІІ ступенів Золотоніської районної ради;
ІІ місце – команда «Код нації» Комунального закладу «Канівський міський центр туризму Канівської міської ради;
ІІІ місце – команда «Соколята» «Костянтинівської спеціалізованої школи
І-ІІІ ступенів Смілянської районної ради.

2. Конкурс «Легенди рідного краю» передбачав знайомство з невідомими сторінками Черкащини за допомогою легенд свого краю:
І місце – команда «Дивокрай» Пальмірської загальноосвітньої школи
І-ІІІ ступенів Золотоніської районної ради;
ІІ місце – команда «Код нації» Комунального закладу «Канівський міський центр туризму Канівської міської ради;
ІІІ місце – команда «Соколята» Костянтинівської спеціалізованої школи
І-ІІІ ступенів Смілянської районної ради.

3. «Туристсько-краєзнавча вікторина» – діти показали ґрунтовні знання з історії, географії, літератури та культури краю:
І місце – команда «Вершина» Будинку дитячої та юнацької творчості Смілянської міської ради;
ІІ місце – команда «Код нації» Комунального закладу «Канівський міський центр туризму Канівської міської ради;
ІІІ місце – команда «Соколята» Костянтинівської спеціалізованої школи
І-ІІІ ступенів Смілянської районної ради.

Переможцями у виді «Конкурсна програма» стали:
І місце – команда «Дивокрай» Пальмірської загальноосвітньої школи
І-ІІІ ступенів Золотоніської районної ради (керівник Магазінова В. В.);
ІІ місце – команда «Код нації» Комунального закладу «Канівський міський центр туризму Канівської міської ради (керівник Щербак В. В.);
ІІІ місце – команда «Соколята» Костянтинівської спеціалізованої школи
І-ІІІ ступенів Смілянської районної ради (керівник Громовий А. А.).

«Творчі майстерні» проводилися за шістьма напрямками краєзнавчих досліджень, в яких діти розповіли про проведені дослідження з різних видів краєзнавства.
Переможцями виду «Археологія» стали:
І місце – Партика Вероніка, команда «Дивокрай» Пальмірської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Золотоніської районної ради;
ІІ місце – Линник Анна, команда «Код нації» Комунального закладу «Канівський міський центр туризму Канівської міської ради;
ІІІ місце – Цісарук Анна, команда «Терра нова» Ліщинівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Христинівської районної ради.

Переможцями виду «Фольклор та етнографія» стали:
І місце – Ластівка Анна, команда «Дивокрай» Пальмірської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Золотоніської районної ради;
ІІ місце – Ярмоленко Карина, команда «Код нації» Комунального закладу «Канівський міський центр туризму Канівської міської ради;
ІІІ місце – Кривуша Діана, команда «Соколята» Костянтинівської спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів Смілянської районної ради.

Переможцями виду «Екологія» стали:
І місце – Мірошник Олександр, команда «Дивокрай» Пальмірської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Золотоніської районної ради;
ІІ місце – Волкова Ксенія, команда «Код нації» Комунального закладу «Канівський міський центр туризму Канівської міської ради;
ІІІ місце – Шаптала Аліна, команда «Соколята» Костянтинівської спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів Смілянської районної ради.

Переможцями виду «Геологія» стали:
І місце – Сухно Олександра, команда «Дивокрай» Пальмірської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Золотоніської районної ради;
ІІ місце – Волинець Артем, команда «Код нації» Комунального закладу «Канівський міський центр туризму Канівської міської ради;
ІІІ місце – Бондар Дарина, команда «Терра нова» Ліщинівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Христинівської районної ради.

Переможцями виду «Географічне краєзнавство» стали:
І місце – Богма Катерина, команда «Дивокрай» Пальмірської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Золотоніської районної ради;
ІІ місце – Тихолоз Віталіна, команда «Код нації» Комунального закладу «Канівський міський центр туризму Канівської міської ради;
ІІІ місце – Галушко Діана, команда «Соколята» Костянтинівської спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів Смілянської районної ради.

Переможцями виду «Історичне краєзнавство» стали:

І місце – Приходько Марія, команда «Дивокрай» Пальмірської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Золотоніської районної ради;
ІІ місце – Бондар Дарина, команда «Терра нова» Ліщинівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Христинівської районної ради;
ІІІ місце – Сулима Анастасія, команда «Соколята» Костянтинівської
спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів Смілянської районної ради.

За сумою 6 видів переможцями у «Творчих майстернях» стали:
І місце – команда «Дивокрай» Пальмірської загальноосвітньої школи
І-ІІІ ступенів Золотоніської районної ради (керівник Магазінова В. В.);
ІІ місце – команда «Код нації» Комунального закладу «Канівський міський центр туризму Канівської міської ради (керівник Щербак В. В.);
ІІІ місце – команда «Терра нова» Ліщинівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Христинівської районної ради (керівник Бондар Л. В.).


Найскладнішим видом програми став «Туристсько-краєзнавчий маршрут», який передбачав не тільки проходження туристичних етапів та орієнтування, а й роботу на краєзнавчих польових станціях, де юні дослідники мали змогу показати проведення досліджень в польових умовах: опис ґрунтового розрізу, відбір та аналіз поверхневої проби води, визначення фольклорного зразка та обряду, мінералів та гірських порід, формулу лісу, опис археологічної та історичної пам’ятки.

Переможцями в «Туристсько-краєзнавчому маршруті» стали:
І місце – команда «Вершина» Будинку дитячої та юнацької творчості Смілянської міської ради (керівник Михайлова А. В.);
ІІ місце – вихованці Пальмірської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Золотоніської районної ради (керівник Магазінова В. В.);
ІІІ місце – вихованці Ліщинівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Христинівської районної ради (керівник Бондар Л. В.).
За сумою трьох видів програми перемогу у зльоті здобули вихованці гуртка «Дивокрай»  Пальмірської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Золотоніської районної ради (керівник – Магазінова Валентина Василівна), які представлятимуть Черкащину на Всеукраїнському зльоті юних туристів- краєзнавців.

Категорія: Cтатті | Додав: Адміністратор (03.06.2019)
Переглядів: 264 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Корисні посилання
Наші контакти
Черкаський обласний Центр туризму, краєзнавства і екскурсій учнівської молоді Черкаської обласної ради
18008, м. Черкаси
вул. Смілянська 100/1а

Графік роботи пн-чт 8.00-17.15, пт 8.00-16.00
обідня перерва 13.00-14.00
(0472) 63-14-89 centrum_turist@ukr.net
Місцерозташування