Головна » Статті » Cтатті

19 лютого 2020 року відбулася обласна конференція учнівської молоді «Українська революція: 100 років надії і боротьби».

19 лютого 2020 року в Черкаському обласному Центрі туризму, краєзнавства і екскурсій учнівської молоді відбулася обласна конференція учнівської молоді «Українська революція: 100 років надії і боротьби». На конференції були презентовані роботи переможців обласного етапу Всеукраїнської акції учнівської молоді «Українська революція: 100 років надії і боротьби». Акція була започаткована Українським Державним центром національно-патріотичного виховання, краєзнавства і туризму учнівської молоді у 2018 році з метою громадянського виховання дітей та молоді на засадах історичної правди про боротьбу українського народу за державну незалежність. Акція проводиться за п’ятьма тематичними напрямками.

На конференції були представлені роботи з трьох напрямків:

- за напрямком «Боротьба українців проти більшовицької диктатури та військової агресії Росії» робота учасниць шкільного історичного товариства «Дзвін» Коврайського НВК «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів – дошкільний навчальний заклад» імені Г. С. Сковороди Плешканівської сільської ради за темою «Форми і методи протистояння радянської влади і українського селянства в 1929 – початку 1930-х років на території Шевченківської округи» (керівник Різник Людмила Леонідівна, вчитель історії).


- за напрямком «Українська революція – доба національного державотворення» було представлено дві роботи: учні Драбівецького навчально-виховного комплексу «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів – дошкільний навчальний заклад» Золотоніської районної ради, члени історико-краєзнавчого клубу «Вік» дослідили долю Олександра Пилькевича, чиє ім’я в архівних документах було пов’язане з іменами Григорія Варави та Володимира Вінниченка (керівник Баранник Володимир Васильович, вчитель історії). Вихованці Канівського міського центру туризму Канівської міської ради в роботі «Подумайте, яка шляхетна мета – боротися за волю України» розповіли про долю А. Лівицького (керівник Коваленко Ірина Миколаївна, керівник гуртка).


- за напрямком «Дисидентський рух опору комуністичному тоталітарному режимові» вихованці станції юних туристів м. Умань продовжили досліджувати долі дисидентів, та представили свої дослідження в роботі «Долі українських дисидентів Уманщини» (керівник Марущак Ілона Олександрівна, керівник гуртка).

Юні краєзнавці працювали в архівах, музеях, вивчали історичну літературу, зустрічались з істориками. 

На конференції були присутні члени журі, які оцінювали конкурсні роботи: представник Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького – Касян Андрій Іванович, викладач кафедри історії України, представник комунального закладу «Черкаський обласний краєзнавчий музей» завідувач відділу історії краю Ганницький Сергій Григорович, член обласної організації Національної спілки краєзнавців України, відмінник освіти Нестеренко Валентина  Іванівна. Цікавою для учасників конференції була розповідь А. Касяна про дослідження у 2009 році історії селянських повстань на Лівобережжі Черкащини, коли ще були живі очевидці подій періоду колективізації. Вагомість досліджень юних краєзнавців оцінена працівниками Черкаського обласного краєзнавчого музею – роботи переможців акції запропоновано передати до фондів музею.

Також учасниками конференції були студенти Черкаського комерційного технікуму, які вивчають спеціальність «Туризм».
Всеукраїнська акція учнівської молоді «Українська революція: 100 років надії і боротьби» продовжується і на 2021 рік. В квітні 2020 року в Запорізькому обласному центрі туризму і краєзнавства, спорту і екскурсій учнівської молоді відбудеться всеукраїнська історико-краєзнавча
конференція учнівської молоді. Кращі краєзнавці Черкащини також візьмуть участь в цій конференції.

Категорія: Cтатті | Додав: Адміністратор (02.03.2020)
Переглядів: 125 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Корисні посилання
Наші контакти
Черкаський обласний Центр туризму, краєзнавства і екскурсій учнівської молоді Черкаської обласної ради
18008, м. Черкаси
вул. Смілянська 100/1а

Графік роботи пн-чт 8.00-17.15, пт 8.00-16.00
обідня перерва 13.00-14.00
(0472) 63-14-89 centrum_turist@ukr.net
Місцерозташування