Головна » Статті » Cтатті

11 грудня 2019 року в Черкаському обласному Центрі туризму, краєзнавства і екскурсій відбувся обласний семіінар-практикум «Моя Батьківщина – Україна»

1 грудня 2019 року в Черкаському обласному Центрі туризму, краєзнавства і екскурсій учнівської молоді Черкаської обласної ради відбувся обласний семінар-практикум «Моя Батьківщина – Україна» з обміну досвідом щодо проведення польових досліджень, опитування та інтерв’ювання, роботи з архівними джерелами та літературою, відродження та збереження національних традицій, семантики та символіки традиційної народної випічки та підведення підсумків обласного етапу Всеукраїнської краєзнавчої експедиції учнівської молоді «Моя Батьківщина – Україна».

Учасників семінару привітала директор Центру Олександра Фігура та нагородила переможців та призерів Всеукраїнської краєзнавчої експедиції учнівської молоді «Моя Батьківщина – Україна».

На семінарі були презентовані кращі роботи за напрямками: «З попелу забуття», «Духовна спадщина мого роду» та «Географія рідного краю».

Нерух Ірина та Ярмоленко Анастасія, вихованки історичного наукового товариства «Дзвін», учениці Коврайського навчально-виховного комплексу «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів-дошкільний навчальний заклад» ім. Г. С. Сковороди Плешканівської сільської ради, презентували роботу «Особливості Голокосту на Черкащині».

Різник Людмила, учитель історії та керівник історичного наукового товариства «Дзвін», поділилась досвідом організації наукових досліджень в закладах загальної середньої освіти.

Дзюбло Ярослава та Охріменко Марина, вихованки історико-краєзнавчого клубу «Вік» Драбівецького навчально-виховного комплексу «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів – дошкільний навчальний заклад» Золотоніської районної ради, презентували роботу «У вірі та істині».

Баранник Володимир, учитель історії та керівник історико-краєзнавчого клубу «Вік», поділився досвідом як працювати з архівами та архівними джерелами.

Журило Анатолій, завідувач туристсько-краєзнавчого відділу, керівник туристсько-краєзнавчого клубу «Альта» Черкаського районного Центру дитячої та юнацької творчості Черкаської районної ради, презентуючи роботу «Ще як не були ми козаками…», розповів про несподівані відкриття та знахідки під час проведення досліджень.

Бурчило Надія та Бурчило Вікторія, учениці комунального закладу «Мартинівський навчально-виховний комплекс «Дошкільний навчальний заклад – загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів» Степанецької сільської ради», представили роботу «Топонімічні скарби Мартинівки». Щербак Вікторія, учитель географії школи, розповіла як проводити польові дослідження з вихованцями, працювати з очевидцями та проводити інтерв’ювання.

Турченюк Світлана, методист Черкаського обласного Центру туризму, краєзнавства і екскурсій учнівської молоді Черкаської обласної ради, проаналізувала конкурсні роботи, звернула увагу на типові помилки та відмітила кращі роботи.

ідродження та збереження національних традицій, використання семантики та символіки традиційної народної випічки відтворила в своєму виступі Коваленко Людмила, викладач художньої культури Державного навчального закладу «Черкаське вище професійне училище», розповівши про свято Калити на Черкащині та пов’язані з ним обряди.

Крамар Марія та Шеремет Станіслав, вихованці Шепети Світлани, майстра виробничого навчання, показали учасникам семінару як можна прикрасити новорічний стіл та презентували вироби виготовлені своїми руками.

Несподіваним для учасників семінару виявився і майстер-клас «Сюрприз» з розпису новорічного пряника, проведений Поліщук Тетяною, майстром виробничого навчання та Гончаренко Софією, ученицею групи №3 Державного навчального закладу «Черкаське вище професійне училище», під час якого всі бажаючі спробували створити свій виріб.

Після закінчення семінару учасникам, які сприяли його проведенню, були вручені подяки Департаменту освіти і науки облдержадміністрації.

Категорія: Cтатті | Додав: Адміністратор (12.12.2019)
Переглядів: 162 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Корисні посилання
Наші контакти
Черкаський обласний Центр туризму, краєзнавства і екскурсій учнівської молоді Черкаської обласної ради
18008, м. Черкаси
вул. Смілянська 100/1а

Графік роботи пн-чт 8.00-17.15, пт 8.00-16.00
обідня перерва 13.00-14.00
(0472) 63-14-89 centrum_turist@ukr.net
Місцерозташування