Історія закладу

Черкаський обласний Центр туризму, краєзнавства і екскурсій учнівської молоді Черкаської обласної ради – це обласний позашкільний  навчальний заклад, який вже протягом 60-ти років здійснює туристичну, організаційно-масову, краєзнавчу, науково-методичну, навчально-виховну, екскурсійно-оздоровчу та національно-патріотичну роботу серед учнівської, студентської молоді, педагогічних працівників навчальних закладів області. Педагогічний колектив закладу проводить активну просвітницьку та методичну роботу з розвитку туризму, краєзнавства та патріотичного виховання учнівської молоді та педагогічних працівників.

Організація дитячо-юнацького туризму на Черкащині розпочалася з відкриття обласної дитячої, туристсько-екскурсійної станції (рішення обласної ради від 6 квітня 1954 №232).

Ініціатором та організатором створення станції був учасник Другої Світової війни Стеценко Василь Іванович. Саме він зібравши колектив однодумців, відданих своїй справі, заклав фундамент туристсько-краєзнавчої та екскурсійної роботи серед учнівської молоді Черкащини.

В серпні 1956 року директором станції було призначено методиста станції Кисленка Андрія Яковича. В цей час (50-60 роки ХХ століття) роботу було спрямовано на створення туристських баз, що давало можливість для прийому учнів з різних куточків області.

Вперше, влітку 1956 року на базі Мошенської середньої школи організовано роботу обласної туристської бази на 100 місць. В період літніх шкільних канікул такі бази працювали в с. Чапаєвка, Золотоніського району, при середніх школах №3 та №10 м. Черкас, м. Умані та м. Каневі.

9 серпня 1958 року в м. Корсунь-Шевченківський відбувся Республіканський зліт юних туристів в якому вперше взяла участь команда Черкаської станції.

В 1964 році станція організувала обласну краєзнавчо-туристську естафету, присвячену 150-річчю з дня народження Т.Г. Шевченка в якій взяли участь 12500 школярів області.

В 1967 році проведено І обласний зліт юних мандрівників-краєзнавців в м. Каневі.

1972 року обласна дитяча, туристсько-екскурсійна станція перейменована в Черкаську обласну станцію юних туристів. В 1973 році станцію очолила Василькова Надія Федорівна. В цьому ж році обласна станція юних туристів переїхала в нове приміщення за адресою: вул. Комсомольська, 130, де перебуває і сьогодні (вул. Смілянська 100/1а).

З вересня 1976 року обласну станцію юних туристів очолила Кошман Ольга Василівна.

В 1977 році відкривається турбаза в Ленінграді, що дає можливість відвідувати місто на Неві до 2500 учнів Черкащини за період літніх канікул.

Кожного року проводяться зльоти юних туристів-краєзнавців в урочищі Сосновий бір.

Проводяться категорійні походи гірськими стежками Криму, Кавказу, Карпат. Туристи-водники сплавляються річками Черкащини, Кавказу та Карелії.

В кінці 80-х на початку 90-х років відкриваються міські та районні станції юних туристів у Каневі, Умані, Смілі, Черкасах, Чорнобаях та Городищі.

З липня 1994 року станцію юних туристів очолив Гоменюк Михайло Антонович. За цей час на станції розроблено десятки методичних посібників, типових програм роботи гуртків, нових туристських та екскурсійних маршрутів територією області, узагальнено досвід роботи кращих керівників гуртків, туристських клубів, краєзнавчих шкільних музеїв, районних та міських станцій юних туристів.

У 2004 році Черкаська обласна станція юних туристів вкотре змінила свою назву на  Черкаський обласний Центр туризму, краєзнавства і екскурсій учнівської молоді.

З лютого 2015 року заклад очолює Фігура Олександра Миколаївна, яка продовжує роботу щодо патріотичного виховання учнівської молоді засобами туризму, краєзнавства та екскурсій.

Корисні посилання
Наші контакти
Черкаський обласний Центр туризму, краєзнавства і екскурсій учнівської молоді Черкаської обласної ради
18008, м. Черкаси
вул. Смілянська 100/1а

Графік роботи пн-чт 8.00-17.15, пт 8.00-16.00
обідня перерва 13.00-14.00
(0472) 63-14-89 centrum_turist@ukr.net
Місцерозташування